12.04.2021 Pazartesi 16:33
 
 Dedikodu
 Magazin
 Medya
 Haber
 Moda
 Sosyete
 Spor

İŞTE BİRLİK BUDUR...TERÖRLE MÜCADELE KAHRAMANLARINA DESTEK KAMPANYASI VE KAMPANYAYA KATILIM BİLGİLERİ DÜN HABERTÜRK ÖZEL YAYINIYLA EŞ ZAMANLI OLARAK SHOW TV, ATV, STAR VE FB TELEVİZYONLARINDA DUYURULDU. BUGÜNKÜ GAZETELER DE KAMPANYAYA İLK SAYFALARINDAN GENİŞ YER AYIRDI...

SESS
GİZLİ KALSIN
MY CABARET
FUGA
LUCCA
 
 

Hürriyet Gazetesi sürmanşetten "İşte Milli Ruh" başlığıyla verdiği haberde Habertürk ile Milli Takım’ın işbirliğiyle açılan "Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası"na bağış yağdığını vurguladı. İşte Hürriyet'in haberi:

Dün gece saat 21.20’de başlayan ve sabaha kadar devam eden kampanyaya işadamından sporcusuna, sanatçısından gazetecisine, memurundan öğrencisine kadar onbinlerce kişi şehit ve gazisine şükranlarının ifadesi olarak kampanyaya katıldı. Show ve Star TV’lerinin de duyurduğu kampanyaya katılan vatandaşlar gerek SMS ile gerekse canlı yayında bağışlarını bildirdi. En küçüğü 5 YTL, en büyüğü 5 milyon YTL olan bağışlar kısa sürede önce 10 milyon, sonra da 20 milyon barajını aşarak 30 milyon YTL sınırına dayandı. Kampanya gece yarısına geldiğinde 127 bin kişi katılarak, 24 milyon TL’lik bağışta bulundu. Canlı yayına telefonla katılan TBMM Başkanı Köksal Toptan da duygularını dile getirerek kampanyaya destek verdi. Programa telefonla katılan Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt’ın isteği doğrultusunda yapılan bağışlar, Mehmetçik Vakfı’na verilecek. Bağışlar nedeniyle tüm vatandaşlara teşekkür eden Org. Büyükanıt TSK’nın kampanyayı desteklediğini açıkladı. Sanatçı Gülben Ergen de, kampanyaya destek veren sanatçılardan biri oldu. Ergen’in katkısı ise bir şehit bebeğinin bakımını üstleneceğini bildirerek açıkladı. İbrahim Kefeli de bütün şirketlerinin cirolarının yüzde 2’sini bağışladığını bildirdi. Rizespor da tüm sezon hasılatını bağışladı.

İŞTE MİLLİ RUH


5 MİLYON YTL:
TOBB, Tekstil İşverenleri Sendikası

2 MİLYON YTL: Doğuş Grubu

1.5 MİLYON YTL: SANKO

1 MİLYON DOLAR: Selahattin Beyazıt

1 MİLYON YTL: Futbol Federasyonu, Milli Takım, Fenerbahçe Kulübü, İsmet Acar

250 BİN YTL : Cem Yılmaz, Naci Topçuoğlu

200 BİN YTL: Moil

100 BİN YTL: Seda Sayan, Yılmaz Erdoğan, Mehmet Torun, Enver Yücel. Nihat Gökyiğit

150 BİN YTL: Astoria Holding, Yılmaz Korkmaz, TAV

75 BİN YTL: Hüsnü Güreli

50 BİN YTL: Collezione’den Ekrem Akyiğit, Mardinspor, Abdülkadir Çakır

200 BİN DOLAR: IC Holding

100 BİN DOLAR: Cemalettin Sarar, TÜRSAB

50 BİN DOLAR: Yılmaz Beckioğlu, Başaran Ulusoy

Kampanya Akşam Gazetesi'nde de "Teröriste tek yürek tokadı" başlığıyla ilk sayfadan duyuruldu:

 

Türkiye, vatan uğruna canlarını feda eden şehitleri için tek yürek oldu. Başta A Milli Takım olmak üzere, spor camiası ile birlikte iş adamları, sanatçılar ve Türk halkı şehitlerin acısını yürekten paylaştı, şehit yakınlarını yalnız bırakmadı. Fatih Terim’in öncülüğünde Habertürk’ün başlattığı “Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası”nı A Milli Takım, 1 milyon YTL ile açtı. Canlı yayına katılan Terim, “Böyle önemli bir kampanyaya katılmamız için prime ihtiyacımız olmadığına karar verdik ve ulvi bir kampanyayı prime bağlamak istemedik. Teknik heyet ve futbolcu arkadaşlarımızın rakamı bir milyon YTL’dir” dedi.

KİMSE BÖLEMEZ

FUTBOL Federasyonu’nun 1 milyon YTL ile destek verdiği kampanyaya, Fenerbahçe Kulübü ve Galatasaray’ın eski başkanlarından Selahattin Bayazıt 1 milyon dolar bağış yaptı. İş adamı Süleyman Bölünmez de şirketi adına 200 bin YTL, Mardinspor adına ise 50 bin YTL bağışta bulundu. Canlı yayına telefonla bağlanan Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, “Kampanyayı çok içten duygularla kutluyorum, kalbimizden destekliyoruz. Teşekkürlerimi sunuyorum ve bu kampanyanın Mehmetçik Vakfı’na yönlendirilmesini talep ediyorum. Türk milletini kimse bölemez, kimse zarar veremez. Biz gereken cevabı veririz” dedi. Gece saat 00.05’e kadar 22.4 milyon YTL toplanan kampanyada dikkat çeken bazı bağışlar şöyle: TOBB: 5 milyon YTL, İşadamı Halit Narin: 5 milyon YTL, İşadamı Ferit Şahenk: 2 milyon YTL, İşadamı İsmet Acar: 1 milyon dolar, Turkcell-Digiturk ve İddaa: 150 bin YTL, Cem Yılmaz: 250 bin YTL, Yılmaz Erdoğan: 100 bin YTL, Seda Sayan: 100 bin YTL, Ömer Üründül: 30 bin dolar. SMS, banka ve telefonla katılmanın mümkün olduğu kampanya 1 hafta devam edecek.

Milliyet Gazetesi ise ilk sayfadan gördüğü duyuruda "Türkiye Kahramanlar için elele" başlığını kullandı.

Habertürk televizyonu ile Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve milli futbolcuların katkılarıyla başlatılan "Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası" vatandaşların ilgisiyle çığ gibi büyüdü. Canlı yayına bağlanan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın isteği üzerine, toplanan bağışın tamamının, şehit ve gazi yakınlarına doğrudan yardım yapan Mehmetçik Vakfı'na yönlendirilmesi kararlaştırıldı. Gazetemiz baskıya girdiği saatlerde katılım 100 bin kişiyi, toplanan bağış miktarı ise 21 milyon YTL'yi aşmıştı.
Dün saat 21.00'de başlayan programa katılan Terim, teknik heyet ve oyuncular olarak kampanyaya 1 milyon YTL destekte bulunduklarını belirtti. TOBB kampanyaya 5 milyon YTL ile destek verirken SANKO Holding de 1.5 milyon YTL bağışladı.
Terim kampanyanın başlatılmasıyla ilgili olarak, "Ben bu düşüncemi oyuncularıma açtım. Böyle bir fikrimizin olduğunu, ne gibi fikirleri olacağını sordum. Bir saniye sürmedi hepsi, 'Hocam hemen başlayalım' dedi" dedi.
İşadamı Selahattin Beyazıt ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 1'er milyon dolar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 1 milyon YTL ile destek verdiği organizasyona, Cem Yılmaz da 250 bin YTL bağışta bulundu. Kampanyaya SMS'le ve banka hesap numaralarına para yatırarak katılan on binlerce kişi de çeşitli miktarlarda bağışta bulundu.
Programa telefonla katılan Orgeneral Büyükanıt, Türk milletinin Silahlı Kuvvetleri'ne duyduğu sıcaklığın hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini belirterek, şöyle konuştu:
"Habertürk'ün başlattığı bu kampanyayı kalbimizden destekliyoruz. Şehitlerimize, gazilerimize ne yapabilirsek mutlu oluruz. Silahlı Kuvvetler adına en içten duygularla teşekkürlerimi sunuyorum ve bu kampanyanın Mehmetçik Vakfı'na yönlendirilmesini talep ediyorum. Bu bağışlar Mehmetçik Vakfı'na gittiği zaman sadece ve sadece Mehmetçiklerimize yönlendirilecektir. Türk milleti bir bütündür. Türk milletini kimse bölemez, kimse zarar veremez. Biz gereken cevabı veririz."
TBMM Başkanı Köksal Toptan ise, kampanyanın inanılmaz bir heyecan yarattığını vurgulayarak, "Müthiş bir duygu seli var Türkiye'de. Türk milleti her zaman her şeyi yapabileceğini ortaya koymuş oldu. İnşallah çarşamba günü Milli Takım'ı desteklemeye gideceğim. İnşallah yarın bir miktar katkıyı Mehmetçik Vakfı'na ileteceğim" dedi.

Kampanyaya ilişkin Vatan gazetesinin ilk sayfasında yer alan haber ise şöyle:


Org. Büyükanıt Terörle Mücadele Kampanyası’na bağış yapan vatandaşlara teşekkür etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Terörle Mücadele Destek Kampanyası’na bağış yapan tüm vatandaşlara teşekkür ederek, “Kampanyayı tüm kalbimizle destekliyoruz. Türk Milleti bir bütündür. Türk Milletini kimse bölemez, kimse zarar veremez. Biz gereken cevabı veririz” dedi.

Büyükanıt Paşa, dün akşam Haber Türk Televizyonu’nun canlı yayınına katılarak, kampanyaya ilişkin duygularını ifade etti.

Büyükanıt Paşa, “Duygularımı metne bakmadan sizlerle paylaşmak istiyorum. Çok duygulandırıcı bir program yapıyorsunuz. Çok duygulanıyorum. Yazdığım herşeyi bir tarafa attım. Bu programa katılanlara çok teşekkür ediyorum. Habertürk’e böyle bir program yaptığı için mutluluklarımı iletiyorum. Gerçekten ne söyleyeceğimi bilemiyorum” diye konuştu.

Bağışlar Mehmetçik Vakfı’na yönlendirilsin

Kampanyanın Mehmetçik Vakfı’na yönlendirilmesini talep ettiğini belirten Büyükanıt Paşa, şöyle konuştu:

“Türk milletinin Silahlı Kuvvetlerine duyduğu sıcaklığı hiçbirşeyle ölçemem. Bizim terörle mücadalede kaybettiğimiz yavrularımızı hep kalbimizde yaşatıyoruz ve hayatımız boyunca yaşatacağız. Bu kampanyayı çok içten duygularla kutluyorum. Habertürk’ün başlattığı bu kampanyayı kalbimizden destekliyoruz. Şehitlerimize, gazilerimize ne yapabilirsek mutlu oluruz. Silahlı Kuvvetler adına en içten duygularla teşekkürlerimi sunuyorum ve bu kampanyanın Mehmetçik Vakfı’na yönlendirilmesini talep ediyorum. Bu bağışlar Mehmetçik Vakfı’na gittiği zaman sadece ve sadece Mehmetçiklerimize yönlendirilecektir. Türk milleti şehidinin gazisinin her türlü güzel duygularıyla yönlenmiş durumdadır. Bu programı çok içten izliyorum. Sayın Fatih Terim hocamıza, TOBB başkanımıza, bağışlar yapan değerli insanlarımıza saygılar sunuyorum. Türk milleti bir bütündür. Türk milletini kimse bölemez, kimse zarar veremez. Biz gereken cevabı veririz”.

Kampanya Cumhuriyet Gazetesinde de "1 gecede 22 milyon YTL bağış" başlığıyla duyuruldu:

Habertürk'ün başlattığı "Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek" kampanyası büyük ilgi gördü. İşadamları, sporcular, sanatçılar ve yurttaşlar bir gecede 22 milyon YTL'nin üzerinde bağışta bulundular. Programa telefonla bağlanan Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, kampanyanın gelirinin Mehmetçik Vakfı'na yönlendirilmesini istedi. Büyükanıt, "Türk milleti bir bütündür, kimse bölemez" dedi.  

 

HABERTÜRK15.10.2007 11:08:29 


Bu haber toplam 1234 kez okundu.
   
 Diğer Haberler
ARALIK AYINDA HAFTA İÇİ HER GÜN İZLEYİCİYLE BULUŞMAYA HAZIRLANAN “ANA OCAĞI”NIN SETİNE SÜRPRİZ ZİYARET!..

FLAŞ! TVEM'DE ÜST DÜZEY ATAMALAR GERÇEKLEŞTİ! PEKİ KADROYA HANGİ İSİMLER KATILDI? DETAYLAR BU HABERDE!..

FLAŞ! BİR DİZİYE DAHA VEDA ZAMANI GELDİ! SEVENLERİNE KÖTÜ HABER! SEVİLEN DİZİ FİNAL YAPACAK!..

FLAŞ! RATINGLER BELLİ OLDU! KARADAYI ZİRVEDE! YAPIMCISININ "KAST" KULLANDIĞI ORTAYA ÇIKAN SEDA SAYAN ANINDA 5 SHARE'E DÜŞTÜ! LİSTE İÇİN TIKLAYIN!..

'KİM KORKAR HAİN KURTTAN' ADLI OYUNU İZLEYEN FERİDUN DÜZAĞAÇ, YENİ STİLİYLE DİKKAT ÇEKTİ!..

FLAŞ! STAR MEDYA GRUBU VE KANAL 24 İLE AKŞAM VE GÜNEŞ GAZETELERİNİ ELİNDE BULUNDURAN ETHEM SANCAK, YAYIN YÖNETMENLERİYLE YOLLARINI AYIRDI!..

AHMET KURAL AÇIKLADI! FENOMEN DİZİ KARDEŞ PAYI’NIN YAYIN TARİHİ BELLİ OLDU!..

YAPTIĞI FLAŞ IŞİD BENZETMELERİYLE GÜNDEME OTURAN VE CİDDİ ŞEKİLDE ELEŞTİRİLEN LEMAN SAM'DAN YENİ BİR AÇIKLAMA DAHA!..

FLAŞ! RATINGLER BELLİ OLDU! HAYAT YOLUNDA İLE GÜZEL KÖYLÜ'NÜN ZİRVE YARIŞI!.. iŞTE TÜM SONUÇLAR!..

FLAŞ! RATINGLER BELLİ OLDU! O SES TÜRKİYE VE KADERİMİN YAZILDIĞI GÜN ZİRVEYE KONDU! PEKİ KÜÇÜK AĞA'DA DURUMLAR NE? İŞTE TÜM SONUÇLAR!..

FLAŞ! OZAN GÜVEN, GEÇTİĞİMİZ GECE DÜZENLENEN "ÜMMÜ SIBYAN:ZİFİR"İN GALASINDAN KAÇTI! HEMDE BAKIN NEDEN?

YENİ DİZİSİ "SERÇE SARAYI" İÇİN SONGÜL ÖDEN BAKIN HANGİ ÜNLÜ OYUNCUYA GÖZÜNÜ DİKTİ?

FLAŞ! BU TARZ BENİM YARIŞMASINDAN TV8’DE SUNUCU OLABİLMEK İÇİN BİLEREK ELENDİ İDDİALARINA NUR BOZAR’DAN YANIT GELDİ!..

FENOMEN YARIŞMA BU TARZ BENİM’DE DUYGU FIRTINASI! YARIŞMACI ÖNCE AĞLADI SONRA GÖBEK ATTI!...

FLAŞ! RATINGLER BELLİ OLDU! KARADAYI ZİRVEYE OTURDU BİR KERE! BENİ AFFET VE ULAN İSTANBUL ZİRVEYE YAKIN! İŞTE TÜM SONUÇLAR!..

FLAŞ! ÜNLÜ KOMEDYEN İSMAİL BAKİ TUNCER’DEN SURVIVOR İLE İLGİLİ ŞAŞIRTAN İTİRAFLAR!..

KARA PARA AŞK DİZİSİNİN BAŞROL OYUNCUSU ENGİN AKYÜREK'İN YER ALDIĞI AFİŞLER, DUBAİ SOKAKLARINI SÜSLEDİ!..

FLAŞ! BU TARZ BENİM PROGRAMINDAN BİLEREK ELENEN NUR BOZAR İÇİN ŞOKE EDEN İDDİA!..

FLAŞ!.. YAKIŞIKLI OYUNCU KEREM BURSİN İLE SEVGİLİSİ YAĞMUR TANRISEVSİN’İN YOLLARI AYRILDI MI?.. İŞTE HABERİN DETAYLARI!..

FLAŞ HABER! ÜNLÜ İSİM EVİNİN BANYOSUNDA ÖLÜ BULUNDU! FLAŞ HABERİN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN!..

 
E-Posta
irtibat@magazinmerkezi.com

Telefon
0 212 283 54 54

   İletişim
   
Copyright 2007 Magazin Merkezi